Aktualności

Ekspertka: państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych

   Aktualności   Luty 22, 2018

Państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych, czyli związanych z zachowaniem, jak hazard, zakupoholizm, pracoholizm i zagrożenia stwarzane przez internet – oceniła w rozmowie z PAP Danuta Muszyńska z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Awantura o botoks: chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo czy o ”skok na kasę”?

   Aktualności   Luty 19, 2018

Moda na wygładzające zmarszczki zabiegi z wykorzystaniem botoksu ma się dobrze. Przybywa miejsc, gdzie można sobie botoks zrobić. Można też zamówić zabieg z dojazdem do domu albo umówić się na botoks party. Za ”robienie botoksu” biorą się nie tylko lekarze, także kosmetolodzy lub kosmetyczki. W ekstremalnych przypadkach bywa, że ktoś…

Prof. Wojcieszek: pijaństwo kosztuje nas trzykrotność zysku z obrotu alkoholem

   Aktualności   Luty 17, 2018

Nie da się osiągnąć ambitnych celów społeczno-gospodarczych bez trzeźwości; koszty pijaństwa przewyższają przynajmniej trzykrotnie zyski z obrotu alkoholem – powiedział autor projektu Narodowego Programu Trzeźwości prof. Krzysztof Wojcieszek.

Szumowski: chciałbym rozpocząć ogólnonarodową debatę o służbie zdrowia

   Aktualności   Luty 16, 2018

Chciałbym rozpocząć w najbliższym czasie debatę ogólnonarodową o służbie zdrowia dotycząca perspektywy 20-, 30-letniej – powiedział w czwartek (15 lutego) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że chodzi o to, czego oczekują Polscy, jakie mają priorytety.

GIF wycofał lek uspokajający. Nie spełnienia wymagań specyfikacji jakościowej

   Aktualności   Luty 10, 2018

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał Medazepam TZF (Medazepamum). Decyzja dotyczy serii leku 11017 z datą ważności do października 2020 roku.

NIL pyta o lekarzy, którzy mogli podać źle przechowywane szczepionki

   Aktualności   Luty 8, 2018

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przygotował wystąpienia do GIS, GIF i Prokuratury Rejonowej, w których pyta o lekarzy, którzy mogli popełnić przewinienie zawodowe – poinformowała PAP Naczelna Izba Lekarska. Pisma dotyczą podawania niewłaściwie przechowywanych szczepionek.

Prof. Jędrzejczak: mamy ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku

   Aktualności   Luty 7, 2018

W Polsce jest już ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego, pod tym względem w Europie zajmujemy drugie miejsce zaraz za Niemcami – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak.

Minister o pigułce „dzień po”: to nie jest priorytet

   Aktualności   Styczeń 25, 2018

Nie rozważałem zmian w tym obszarze, to nie jest mój priorytet – odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany, czy planuje zmiany w dostępie do antykoncepcji awaryjnej. Poinformował też, że nowe standardy okołoporodowe będą zaprezentowane w I kwartale tego roku.

Rezydenci o rozmowach z ministrem zdrowia: wreszcie konstruktywne

   Aktualności   Styczeń 22, 2018

Rozmowy były wreszcie konstruktywne i merytoryczne, na pewno dialog się rozpoczął, jesteśmy na długiej drodze do osiągnięcia porozumienia – ocenił w piątek (19 stycznia) wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL dr Jarosław Biliński.

Minister zdrowia wziął udział w posiedzeniu NRL

   Aktualności   Styczeń 12, 2018

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczył w piątek (12 stycznia) w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej. Po spotkaniu nie udzielił wypowiedzi mediom.