Aktualności

PiS: słuchamy wszystkich opinii dotyczących przepisów w sprawie aborcji

   Aktualności   Marzec 29, 2018

Będziemy wsłuchiwać się we wszystkie głosy dotyczące przepisów w sprawie aborcji; wiemy, że wśród Polaków panuje przekonanie, iż obecny stan prawny powinien zostać utrzymany – powiedziała w czwartek (29 marca) rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

To był pierwszy pogrzeb „dzieci utraconych” w tym mieście. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że mogą odebrać ciało

   Aktualności   Marzec 27, 2018

W grobowcu na cmentarzu Zachodnim złożono prochy zmarłych przed urodzeniem dzieci, których ciał rodzice nie odebrali ze szpitala. To pierwszy w Szczecinie pogrzeb „dzieci utraconych”.

Nowatorskie przeszczepienie komórek ratuje oko 10-letniemu Kubie

   Aktualności   Marzec 24, 2018

Przez cztery lata mały Kuba w ogóle nie widział na lewe oko. Powodem był wypadek, w którym doznał poparzenia gaszonym wapnem. 20 lutego br. 10-letni dziś chłopiec przeszedł w Katowicach nowatorską operację, dzięki której powoli odzyskuje widzenie w oparzonym kiedyś oku.

Suicydolodzy: z powodu samobójstw ginie w Polsce więcej ludzi niż w wypadkach

   Aktualności   Marzec 23, 2018

Z powodu samobójstw ginie w Polsce więcej ludzi niż w wypadkach drogowych – alarmują eksperci, którzy w czwartek (22 marca) spotkali się w Łodzi na I Kongresie Suicydologicznym. W obradach wzięło udział ok. 800 specjalistów z kraju i zagranicy, zajmujących się problematyką samobójstw.

Warszawa: studenci protestowali przeciw projektowi „Zatrzymaj aborcję”

   Aktualności   Marzec 22, 2018

„Edukacja zamiast zakazów”, „Aborcja wolna od (o)sądów” – m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi „Zatrzymaj aborcję”. Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed resortem zdrowia pikietowali przeciwnicy aborcji.

Kopcińska: rząd nie pracuje obecnie nad zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego

   Aktualności   Marzec 19, 2018

Rząd nie pracuje obecnie nad zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego – oświadczyła w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, pytana, czy jest potrzeba zaostrzenia tego prawa w Polsce.

Szczepionki przeciwko pneumokokom – kontrowersyjne zakupy MZ

   Aktualności   Marzec 19, 2018

Do wyboru są dwie szczepionki przeciwko pneumokokom: tańsza 10-walentna, chroniąca przed 10 szczepami pneumokoków oraz droższa, przeciwko 13 szczepom. MZ w dwóch przetargach kupiło w sumie aż 1,5 mln tańszych preparatów, uznawanych za mniej skuteczne. Może mieć problem z ich wykorzystaniem.

W Warszawie trwa I Światowy Kongres Trichoskopii

   Aktualności   Marzec 18, 2018

W Warszawie trwa I Światowy Kongres Trichoskopii, poświęcony najnowszym metodom leczenia chorób włosów i paznokci – w tym łysienia oraz łuszczycy. Uczestniczy w nim ponad 600 lekarzy.

Uzależnienia behawioralne: ważne jest indywidualne podejście i świadomość konsekwencji społecznych

   Aktualności   Marzec 17, 2018

Jeszcze do niedawna uzależnienia wiązały się z nadmiernym stosowaniem narkotyków, leków, czy alkoholu. Obecnie, z uwagi na zmieniającą się rzeczywistość, szybkie tempo życia i nowe technologie, coraz większym problemem stają się także uzależnienie behawioralne.

Ministerstwo Zdrowia: jest nowy podział kompetencji

   Aktualności   Marzec 14, 2018

Po tym, jak ze stanowisk w ministerstwa zdrowia zostali odwołani Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz, ich kompetencje zostały rozdzielone między pozostałych wiceministrów i szefa resortu Łukasza Szumowskiego. Minister wydał we wtorek (13 marca) zarządzenie w tej sprawie.