Aktualności

GIF: serie kremu dopochwowego wycofane z obrotu

   Uncategorized   Październik 18, 2017

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serie produktu Oekolp, krem dopochwowy, podmiot odpowiedzialny Dr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH.

Sośnierz: obiecywanie protestującym rezydentom rozmów to za mało

   Uncategorized   Październik 14, 2017

Protest lekarzy zaszedł już za daleko, aby rozmowy prowadzić w sposób pozorowany; obietnica rozmów to za mało – uważa Andrzej Sośnierz, poseł Polski Razem będącej częścią Zjednoczonej Prawicy, były prezes NFZ.

Rezydenci chcą debaty telewizyjnej z udziałem przedstawicieli rządu

   Uncategorized   Październik 13, 2017

Przedstawiciele protestujących rezydentów na galerii sejmowej przysłuchują się debacie posłów po wystąpieniu ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Minister zdrowia przedstawił, 12 bm. w Sejmie informację w sprawie protestu głodowego lekarzy rezydentów, trwającego od 2 października.

Warszawa: sześć klinik będzie realizować miejski program in vitro

   Uncategorized   Październik 12, 2017

Wszystkie kliniki, w sumie sześć, które złożyły oferty w konkursie, będą realizować miejski program refundacji zabiegów in vitro – poinformował w czwartek stołeczny ratusz. Program przewidziano na lata 2017-2019 dla ok. 2,5 tys. par. Być może wystartuje on już w listopadzie.

Patryk Vega: Ten film pokazuje, czym jest aborcja

   Uncategorized   Październik 12, 2017

Patryk Vega udzielił od dawna oczekiwanego wywiadu na temat „Botoksu”. Mówił o nim „dzieło” i uzasadniał jego misyjność. Stwierdził, że nakręcił „najbardziej kontrowersyjny film w historii polskiej kinematografii”. Zdradził też cel, jaki przyświecał powstaniu produkcji. – Ten film pokazuje, czym jest aborcja – wyjaśniał.

Nadchodzą zmiany. W Polsce legalnych aborcji praktycznie nie będzie?

   Uncategorized   Październik 8, 2017

PiS teoretycznie wycofał się z pomysłu całkowitego zakazu przerywania ciąży, ale popierany przez partię rządzącą projekt delegalizujący aborcję, ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu spowoduje, że legalnych zabiegów niemal nie będzie.

Pediatrzy protestują. Nie chcą przyjmować dorosłych pacjentów

   Uncategorized   Październik 4, 2017

Nowe zasady organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie podobają się lekarzom. Niektórzy z nich zrezygnowali przez nie z pracy z szpitalu. Ustawa, która 1 października wchodzi w życie, nakłada na placówki pediatryczne, które znalazły się w sieci, obowiązek zabezpieczenia „wieczorynki” także dla dorosłych pacjentów.

Radziwiłł: oczekiwania młodych lekarzy dotyczące zarobków są nierealne

   Uncategorized   Październik 3, 2017

Oczekiwania młodych lekarzy, jeśli chodzi o wynagrodzenie na poziomie dwóch średnich krajowych, są nierealne – oświadczył na konferencji prasowej w poniedziałek (2 października) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, odnosząc się do postulatów lekarzy rezydentów.

Warszawa: miejskie dofinansowanie in vitro już wkrótce, obejmie ok. 2,5 tys. par

   Uncategorized   Wrzesień 30, 2017

Możliwe, że już w październiku warszawiacy będą mogli skorzystać z miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. 12 października ogłoszona ma zostać lista klinik, które przy wsparciu ratusza pomogą stołecznym parom. Program przewidziano na lata 2017-2019 dla ok. 2,5 tys. par.

Minister zdrowia: refundacja in vitro niepotrzebna

   Uncategorized   Wrzesień 28, 2017

Nie ma szans na przywrócenie ogólnopolskiego programu in vitro; nie widzę takiej potrzeby – powiedział w czwartek w radiowej Trójce minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Dodał też, że jest za zakazem aborcji ze względów eugenicznych.